Autori

Spisovateľ, ktorý sa vo voľnom čase venuje podpore podkapitalizovaných zahraničných investorov prekladmi ich komerčných textov. V priebehu života vydal zopár kníh, ktoré našli skvelé uplatnenie ako herbáre, ťažidlá na čerstvo položené parkety,, či ako pasce na prach v regáloch mestských knižníc a rôznych antikvariátov. Keďže ich číta len zanedbateľný počet ľudí, spravil Jurík z tohto faktu cnosť a čmára do svojich kníh čo mu len napadne, bez ohľadu na následky. Výsada, akú si bežní spisovatelia dovoliť nemôžu.

Zdroj: Encyklopédia Meidanica

 

 

 

 Oficiálne sa venuje finačným trhom a má na starosti kontrolu hladkého fungovania svetovej ekonomiky. Čo v preklade znamená, že v prípade potreby vo svojej pivnici dotláča chýbajúce bankovky alebo razí vzácne mince, aby tak kompenzoval ich nedostatok na trhu. Tú uveriteľnú časť sa rozhodol poskytnúť ako námet na fantasy príbeh, keďže akýkoľvek iný žáner vyžaduje väčšiu konzistenciu logických postupov.

Zdroj: Encyklopédia Meidanica

 

Génius s nepárnym počtom končatín (tzv. nepárnokončatitník), ktorý sa rozhodol nahradiť niektoré svoje údy a hnáty mechanickými protézami (prípadne chápadlami) priamo napojenými na jeho miechu. Okrem toho, že tým upokojil nepárnokončatitníkfóbov, tak aj doviedol výtvarné remeslo do absolútnej dokonalosti. Keď uňho doma zazvoníte a nevybuchne plyn, ale otvorí vám čudo na kolieskach a pásoch, s kypiacim tlakovým hrncom miesto hlavy a vencom z konopných a bobkových listov okolo krku, nezľaknite sa! Je to Tomáš Roller (a teraz sa už môžete zľaknúť).

Zdroj: Encyklopédia Meidanica

Zdieľaj: